THE GREATEST GUIDE TO INIEKCJE DOSZKLISTKOWE

The Greatest Guide To iniekcje doszklistkowe

The Greatest Guide To iniekcje doszklistkowe

Blog Article

Podstawową metodą leczenia wysiękowej postaci AMD są iniekcje doszklistkowe preparatami anty-VEGF, które hamują wzrost błony podsiatkówkowej.

leczenie zaburzeń widzenia spowodowanych obrzękiem plamki wtórnym do niedrożności naczyń żylnych siatkówki tj. zakrzepie żyły środkowej siatkówki lub jej gałęzi – Lucentis, Eylea

W dniu check here iniekcji pacjenci są badani przez lekarza, który bada ostrość wzroku, interpretuje wynik OCT, wykonuje badanie przedniego odcinka oraz dna oka, a także zbiera wywiad co do p/wskazań ogólnych i miejscowych do podania leku. Pacjent ma możliwość zadania pytań odnośnie zabiegu przed podpisaniem zgody na zabieg.

Witreoliza laserowa: procedura używana do leczenia zmętnień w ciele szklistym, znanych jako „męty ciała szklistego” lub „muchy przed oczami”.

Lucentis – to lek specjalnie wyprodukowany i zarejestrowany do leczenia wysiękowej postaci AMD. Chemicznie jest to pochodna leku Avastin. Została wyprodukowana przez firmę Genetech, która po sukcesie Avastinu chciała stworzyć lek dedykowany okulistyce.

Na oko, do którego będzie podawany lek, zakładana jest specjalna rozwórka. Oprócz tego stosowane są środki rozszerzające źrenicę oraz preparaty znieczulające - zastrzyk wykonywany jest bowiem w znieczuleniu miejscowym. Aby zredukować ryzyko rozwoju wtórnej infekcji, iniekcja wykonywana jest w warunkach aseptycznych.

Iniekcja doszklistkowa to seria kilku zastrzyków wykonanych w określonych odstępach czasowych. Aby iniekcje doszklistkowe przynosiły oczekiwan rezultaty, powinno się wykonywać minimal jeden zastrzyk w miesiącu.

obrzęk plamki żółtej związany z zablokowaniem przepływu krwi w naczyniach żylnych siatkówki,

W dniu po zabiegu nie należy planować ważnych zajęć gdyż nie wiadomo jak pacjent będzie się czuł. Pacjenci przyzwyczajeni do zastrzyków zwykle wiedzą na ile widzenie po iniekcji pozwala im podejmować zwyczajowe czynności.

Przed przystąpieniem do terapii należy jednak wykonać szereg badań. Pacjent zostaje skierowany na wykonanie badania okulistycznego z oceną ostrości wzroku, badania OCT, czyli optycznej koherencyjnej tomografii, a także fotografii dna oka oraz angiografii fluorosceinowej lub angio–OCT. Dopiero po otrzymaniu wyników i ich interpretacji przez lekarza pacjent może przystąpić do leczenia.

Powyższe dowody naukowe były bodźcem do podjęcia badań nad stworzeniem leku, który pozwoliłby zmniejszyć szkodliwy wpływ nadmiaru VEGF na rozwój i submitęp chorób oczu.

W naszych terapiach iniekcyjnych wykorzystujemy preparaty anty-VEGF. Zapobiegają wzrostowi nieprawidłowych naczyń krwionośnych w obrębie tkanek oraz cofają obrzęk siatkówki. Nieprawidłowe naczynia krwionośne tworzą się przede wszystkim pod wpływem naczyniowo-śródbłonkowego czynnika wzrostu (VEGF).

Przed zastrzykiem wykonujemy pełną diagnostykę okulistyczną i na podstawie wyników badań kwalifikujemy do leczenia.

Produkowany przez koncern Novartis Europharm Lucentis to roztwór do wstrzykiwań do oka, dostępny w napełnionych fabrycznie strzykawkach lub fiolkach. Jego substancją czynną jest ranibizumab, czyli przeciwciało monoklonalne (typ białka), zaprojektowane w taki sposób, aby rozpoznawać określone struktury białkowe w oku, zwane ludzkim śródbłonkowym czynnikiem wzrostu naczyń typu A (VEGF-A).

Report this page